שיקום הפה והשתלות שיניים

שיקום הפה עוסק בשחזור שיניים במטרה לשפר את האסתטיקה ואת התפקוד של השיניים בכל גיל. טיפולי שיקום שיניים כוללים מגוון של טיפולים החל מטיפולים פשוטים כמו סתימות, עקירות שיניים , כתרים והלבנת שיניים ועד לטיפולים מורכבים הכוללים טיפול בבעיות סגר מסובכות של השיניים, שחיקת שיניים והשתלות שיניים.

בשנים האחרונות הפכה למעצמה בתחום השתלת השיניים, לא נגזים אם נאמר כי בכל יום מאות מטופלים בכל גיל עוברים טיפולי השתלת שיניים ואחוזה ההצלחה גבוהים ועומדים על למעלה מתשעים וחמישה אחוז.

השתלות השיניים מעניקות למטופלים שני פתרונות, פתרון תפקודי ופתרון אסתטי. השיניים המושתלות מהוות חלופה לשיניים הטבעיות שאבדו והן נראות יפות, אסתטיות וטבעיות עד כי עין בלתי מקצועית לא תחוש בהבדל בין השיניים המושתלות לבין השיניים הטבעיות.

השתלות שיניים – שלושה דברים שחשוב לדעת

אחוזי ההצלחה של השתלות השיניים גבוהים במיוחד ועומדים על למעלה מתשעים וחמישה אחוזים. במקרים הבודדים שבהם טיפולי ההשתלה נכשלים, יכול הרופא לבצע טיפול נוסף של השתלה, טיפול המסתיים בדרך כלל בהצלחה.

 יש שיטות שונות של השתלות שיניים. השתלת השיניים הקלאסית מתבצעת בשלבים כאשר בין שלב לשלב ממתין המטופל מספר שבועות עד  לריפוי של המקום ולהיקלטות המלאה של השתל. בשנים האחרונות , עם התקדמות הטכנולוגיה, החלו הרופאים לבצע השתלות ביום אחד או כפי שהן נקראות בשפה המקצועית "העמסה מידית". בשיטה זו מבצע הרופא את כל הטיפול ביום אחד, החל משלב העקירה של השן החולה ועד להרכבת הכתר.

השתלים שאותם מחדיר הרופא אל עצם הלסת מיוצרים מחומר הטיטניום. חומר הטיטניום משמש גם לניתוחים אורתופדיים והגוף אינו רואה בו איבר זר ואינו דוחה אותו, להיפך, לאחר תקופה קצרה השתלים מתאחים בעצם הלסת, נטמעים בתוכה והופכים להיות חלק ממנה.

השתלות שיניים – איך תשמרו על תוצאות ההשתלה?

רגע לאחר שהרופא סיים את הרכבת הכתר על השתל החדש, האחריות לשמירה על הצלחת הטיפול מוטלת עליכם. כדי לשמור על השתלים חשוב להקפיד על רמה גבוהה של היגיינת הפה. חשוב לצחצח את השיניים במשחה ובמברשת שיניים מתאימים ולהשתמש גם בחוט דנטלי כדי להסיר את כל שאריות המזון המצטברות בין השיניים. חשוב להקפיד גם על ניקיון וחיטוי של המקום שבו הכתר מתחבר עם החניכיים מאחר ובמקום זה נוטים להצטבר חיידקים רבים העלולים לגרום לדלקות חניכיים העלולות לפגוע גם בשתלים.

אחת לשלושה חודשים עד חצי שנה יש להגיע אל השיננית כדי לבצע ניקוי יסודי של השיניים. השיננית תצליח להגיע אל מקומות שאליהם מברשת השיניים לא מגיעה , להסיר אבנית ולשמור על רמת היגיינה גבוהה של השיניים.

אחת לשנה חשוב להגיע אל רופא השיניים למעקב. הרופא יבדוק את מצב השיניים ואת מצב החניכיים . חשוב לדעת כי רקמת החניכיים מסביב לשתל עדינה ופגיעה ובמרים רבים היא עלולה לחלות. גילוי מוקדם של בעיות ודלקות בחניכיים עשוי להביא לריפוי מלא.

בחירה נכונה של רופא שיניים היא המפתח להצלחה של שיקום הפה והשתלת השיניים. ד"ר שיבל אכתם צבר ניסיון רב וידע רחב, ואינספור מטופלים ישמחו להמליץ עליו.

תגובות